<<< Powrót do poprzedniej strony

 

W niniejszym poście wspomnę o trzech rodzajach szumu, mogących znaleźć zastosowanie w naszym codziennym życiu.

Mowa o szumie białym, szumie różowym oraz szumie czerwonym, nazywanym także brązowym od nazwiska badacza Roberta Browna.

1. Szum biały – szczegółowe informacje na jego temat znajdziesz pod tym adresem .

Od siebie wspomnę tylko, że blokuje on rozproszenie uwagi, tak więc jest przydatny dla ludzi czytających, piszących, uczących się i robiących wszystko co wymaga skupienia.

2. Szum różowy – przywodzący na myśl odgłos opadającej wody wodospadu znajduje zastosowanie w oddalaniu wszelkiego rodzaju napięć, utrzymując Cię jednocześnie w stanie czujności i witalności.

3. Szum brązowy/czerwony – o bardzo niskim, basowym brzmieniu. Znajduje zastosowanie przy problemach z zasypianiem, przy uspokajaniu dzieci oraz zwierząt. Może okazać się pomocny w maskowaniu szumu w uszach.

 

Aby posłuchać wybranego szumu:

a). Przejdź na stronę mynoise.net i ustaw pożądany dźwięk przy pomocy suwaków. Więcej konfigurowalnych generatorów dźwięku znajdziesz tu.

b). Przejdź na stronę http://simplynoise.com/,
a następnie kliknij na kolor szumu (zdjęcie poniżej), którego chcesz posłuchać.

szum kolory

 

 

 

Możesz także wybrać, czy chcesz słyszeć dźwięk jednolity, czy zmieniający swoją głośność (efekt fali). Zmiany ustawień tzw. Oscylacji dokonujesz klikając na przycisk:

oscilation

 

 

Efekt oscylacji oferuje 4 warianty do wyboru t.j. Oscillating High(wysoka), Medium(średnia), Low(niska) oraz opcja początkowa z wyłączoną oscylacją
(w ostatnim przypadku przycisk wyświetli tekst Start Oscillation).

Pozostaje Ci wybrać głośność odtwarzania regulowaną przyciskiem:

suwak

 

 

Alternatywnie możesz zapoznać się z zawartością strony http://lulanko.pl/bialy-szum/, gromadzącej dźwięki, przy których zasypianie przychodzi dużo łatwiej.

Miłego słuchania… t.j. szumienia 🙂


Zapraszam do odwiedzenia strony domowej witryny nafalach.pl, na której znajdziesz player z ponad sześciuset stacjami radiowymi wartymi poznania.